ویزای کار انگلیس

همانطور که می دانید یکی از راههای مهاجرت به انگلستان اخذ ویزای کاری انگلیس می باشد. افرادی که ویزای کاری انگلیس را دریافت می نمایند اجازه ی اقامت کاری در انگلیس را داشته و نهایتا با داشتن این ویزا به مدت پنج سال متوالی می توانند برای اقامت دائم کشورانگلستان اقدام نمایند .

 

ویزای TIER 2 – مهارت شغلی (skilled worker)

مهم ترین اصل برای اخذ ویزای کار انگلیس ، داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت می باشد. این موسسات و شرکت ها باید مجوز Tier 2 را داشته باشند. مدرک CoS  یا همان Certificate of Sponsorship ضروری ترین مدرک جهت اخذ ویزای کاری انگلیس می باشد که توسط کارفرمای انگیسی در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

مدت زمان بررسی این درخواست در سفارت سه هفته می باشد و متقاضی می تواند سه ماه قبل از تاریخ شروع قرارداد کاری جهت دریافت ویزا اقدام نماید.

در این نوع ویزای انگلیس نیاز به افراد با تجربه و ماهر مورد توجه قرار گرفته است. یعنی افرادی که از مهارت و تجربه حرفه ای در سطح بالایی برخوردار بوده و قصد مهاجرت به انگلستان را دارند. معمولاً در صورتی به این افراد ویزای کاری انگلیس اعطاء می شود که فردی با همان مهارت وتجربه حرفه ای که مقیم انگلستان باشد را نتوان برای آن موقعیت شغلی پیدا کرد و بعد از طی کردن مراحل قانونی شما آن شغل را اخذ نمایید.

فرد متقاضی قبل از تسلیم تقاضانامه جهت اخذ ویزای کاری انگلیس باید به موارد ذیل توجه داشته باشند :

  1. ضامن معتبر و قانونی درانگلستان داشته باشد .
  2. مجوز معتبر برای ضمانت کاری را در اختیار داشته باشد .

 

امروزه روش های مهاجرت به انگلیس تحت سیستم امتیاز بندی ( point based visas ) شناخته می شود و افراد متقاضی برای واجد شرایط بودن نیاز به کسب امتیاز در موارد ذیل هستند :

  • CoS : بیشتر امتیازات ویزای کاری انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا 30 امتیاز شما را پوشش می دهد.
  • مدرک زبان انگلیسی  IELTS: متقاضی به موجب دانستن زبان انگلیسی می تواند 10 امتیاز کسب کرده در غیر اینصورت با درخواست ویزای کار متقاضی مخالفت خواهد شد.
  • درآمد : میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده نباید از 20800 پوند در سال کمتر باشد. که 20 امتیاز را به خود اختصاص می دهد.
  • تمکن مالی جهت پرداخت امور زندگی : برای ماه اول اقامت در انگلستان ارائه حساب بانکی به میزان 945 پوند برای یک دوره ی  90 روزه. متقاضی به موجب داشتن پول کافی جهت گذراندن امور زندگی (شامل اسکان ، خوراک و … ) می تواند 10 امتیاز کسب نماید. در غیر اینصورت با درخواست ویزای کار متقاضی مخالفت خواهد شد.
  • فرم تکمیل شده ای که به موجب آن کارفرمای انگلیسی در CoS  هزینه های متقاضی را تقبل نماید. به شرط آنکه صراحتا در CoS  ذکر شده باشد  نیازی به ارائه حساب بانکی نیست.
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top