مهاجرت کاری به یونان

اخذ ویزای کاری یونان برای ایرانیان دشوار است. در هر صورت یک سری اقدامات وجود دارد که شاید بتواند مسیر را کمی هموارتر نماید.

روش اول به این صورت است که باید Job offer باشید. در این روش کارفرما آگهی کاری خود را به مدت سه ماه درون کشور یونان اعلام می کند در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد وی آگهی خود را مجدداً در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه اعلام می کند و در صورتی که فرد اصلی یافت نشد می تواند از یک فرد خارجی در این زمینه استفاده نماید. این روش آنقدر عجیب و دشوار است که برخی از افراد آن را غیر ممکن می دانند که البته حق هم دارند شما در این روش شانس بسیار کمی برای پذیرش دارید. در نظر داشته باشید که اگر شما مهارت بسیار عالی داشته باشید در این روش موفق می شوید در غیر این صورت نمی توانید به نتیجه خوبی برسید.

 

روش دوم به این صورت است که فرد از طریق ویزای جستجوی کار به یونان ورود نماید، این ویزا اعتبار 6 ماهه دارد و به شما کمک می‌کند که به دنبال کار مورد نظر خود باشید. در این روش در صورتی که کار مورد نظر شما پیدا شد می توانید روند اجاره مسکن را نیز طی نمایید، این روش به شما اجازه می دهد که خانواده خود را نیز همراه کنید. اگر تصمیم شما برای مهاجرت کاری به یونان است حتماً این روش می تواند گزینه خوبی برای شما باشد، در این روش شما وارد یونان می شوید و با شرکت ها و کارفرمایان مختلف وارد صحبت می شوید، در صورتی که شرایط درست باشد قراردادی امضا می شود که می تواند برای اخذ ویزای کار شما مناسب باشد.

فرد متقاضی کار باید برای اخذ ویزای کاری به صورت شخصی خود اقدام نماید. ویزای کاری یونان از نوع D است. این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که پیشنهاد کاری دریافت کرده اند و رزومه این افراد قبلاً توسط شرکت مشخصی مورد تأیید قرار گرفته است. در این کشور فرد باید مالیات پرداخت نماید و می تواند خانواده خود را نیز همراه کند. پس از ورود به خاک یونان در مدت 30 روز باید خود را به اداره پلیس معرفی کنید. در نظر داشته باشید که این ویزا به طورکلی تا 5 سال اعتبار دارد و می تواند در وضعیت تمدید قرار بگیرد.

بهتر است در مورد مدارکی که برای مهاجرت کاری به یونان نیاز است صحبت کنیم. شما در هر صورت نیاز به ویزای کاری دارید. همینطور باید گذرنامه و کپی از همه صفحات آن داشته باشید و هر شخص باید دو قطعه عکس داشته باشد. فراد باید گواهی سلامت و گواهی بهداشت داشته باشد این دو مورد از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی دیگر از مدارکی که برای مهاجرت کاری کشور یونان نیاز است سند یا اجاره نامه این کشور خواهد بود . شما باید فرم مخصوص را تکمیل نمایید و به طور کلی در این روش باید مسیر قانونی را طی کنید.

این روش برای افرادی که تخصص خوبی دارند و سابقه کاری بالای 5 سال دارند می تواند شانس بیشتری در بر داشته باشد. در نظر داشته باشید که ویزای یونان بسیار معتبر بوده و شما را به شهروندی این کشور می رساند. اداره مهاجرت کشور یونان در نظر دارد که روش های ساده تری برای ورود به کار اعلام نماید، شرایط مهاجرت به کشور یونان نیز بر اساس میزان بودجه و شرایط شما متنوع است.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top